Dzień Sołtysa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 marca 2018

Dnia 9 marca 2018 roku (piątek) w Centrum Kongresowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbyła się uroczystość z okazji obchodów Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach. Na zaproszenie Marszałka Warmii i Mazur Gustawa Marka Brzezina odpowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych z całego województwa wśród nich i nasi sołtysi Pani Halina Gabryś, Pani Elżbieta Ciesielska, Pan Stanisław Bochyński i Pan Ireneusz Krzemiński.

W sumie w uroczystości wzięło udział około tysiąc osób. Wśród gości byli m.in. arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, posłanka Urszula Pasławska, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, rektor UWM prof. Ryszard Górecki. Obchodom towarzyszył wykład prof. Stanisława Achremczyka „Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej”.

– To święto jest okazją, by docenić wielki trud i wysiłek wkładany w pracę na rzecz rozwoju sołectwa. Stanowicie Państwo wielką armię ludzi aktywnych, pełnych inicjatywy i zapału, zachęcających mieszkańców do wspólnego działania. Jesteście wielką siłą, zmieniającą na co dzień oblicze polskiej wsi – mówił podczas wystąpienia marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Podczas uroczystości marszałek wręczył wyróżnienia sołtysom angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych, inicjującym działania mające wpływ na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie wiejskiego krajobrazu oraz wzrost atrakcyjności turystycznej. Wśród wyróżnionych znalazła się również Pani Elżbieta Ciesielska sołtys Sołectwa Janowo, która z powodu choroby nie mogła uczestniczyć w tej uroczystości. W jej imieniu nagrodę z rąk marszałka odebrał mąż Sławomir Ciesielski. Pani sołtys serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dużo zdrowia! Uroczystość zakończył zachwycający występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

Wzorem lat ubiegłych również w naszej gminy zaplanowane zostały uroczyste obchody Dnia Sołtysa. W dniu 12 marca 2018 roku w Urzędzie Gminy Janowo Wójt Waldemar Szymański dziękował sołtysom (tym obecnym i tym, którzy nie mogli przybyć) i wszystkim członkom rad sołeckich za podjęcie przez nich niełatwego wyzwania jakim jest pełnienie tej funkcji i za ogromne zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej. Życzył przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w konsekwentnym realizowaniu wszystkich zamierzonych planów, pozytywnej energii i gotowości do stawiania czoła nowym wyzwaniom oraz zadowolenia z pełnionej funkcji i aby mandat zaufania procentował wspólnymi sukcesami całej społeczności. Spotkanie było także okazją do rozmów o lokalnych problemach i kolejnych pomysłach na kolejne lata.

Pani Elżbiecie Ciesielskiej jeszcze raz gratulujemy tak dużego wyróżnienia, dziękujemy za dotychczasowy wkład w rozwój naszej społeczności i życzymy dalszych sukcesów oraz niegasnącego zapału w pracy na rzecz naszej gminy.

Autor: Dorota Piasecka

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie