Jastrzębie 2018

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 grudnia 2018

Dnia 17.12.2018 roku Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki gościł w urzędzie wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza działającego przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie oraz ich opiekuna p. Małgorzatę Słomkowską.

W sobotę (15 grudnia) uczestniczyli oni w uroczystej Gali „Dobroczyńca Roku - Gregoroviusy” i „Młodzieżowy Wolontariusz Roku - Jastrząb” organizowanej przez Nidzicki Fundusz Lokalny w Gancarskiej Wiosce w Kamionce, gdzie wolontariusze otrzymali wyróżnienia za swą działalność, a p. Małgorzata Słomkowska uhonorowana została statuetką „GREGOROVIUSA”. Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji, wyrażenia słów uznania oraz podziękowania za ich godną naśladowania postawę.

Konkurs Wolontariusz Roku, którego patronem jest wybitny uczony i działacz społeczny - Wojciech Bogumił Jastrzębowski organizowany jest raz w roku w celu popularyzacji wolontariatu oraz wyróżnienia osób, które swoją postawą, działalnością dobroczynnością i różnorodną aktywnością społeczną upowszechniają dobro w swoim środowisku lokalnym. Wolontariusze z naszej szkoły współpracują z organizacjami i fundacjami z całego kraju. Od 2009 roku wszyscy nominowani z naszej gminy otrzymują wyróżnienia a pierwszą wolontariuszką, która w 2011 roku otrzymała statuetkę „Jastrzębia” była Nina Słomkowska, drugą w 2014 Izabella Bonisławska, a w 2017 roku statuetkę otrzymał Klub Młodego Wolontariusza z Janowa.

Wolontariuszom pomagają też mieszkańcom naszej gminy, którym mogliśmy podziękować nominując ich do konkursu ”Dobroczyńca Roku”, którego celem jest nagrodzenie wyróżnionych osób i przedsiębiorstw angażujących się we wspieranie inicjatyw społecznych.

Nagrodą w tym konkursie jest statuetka „GREGOROVIUSA” nawiązująca do postaci Ferdynanda Gregoroviusa – wielkiego nidzickiego filantropa, który w XIX wieku wspierał edukację dzieci i młodzieży. W latach 2009-2014 z naszej gminy wyróżnienia otrzymali: Czesława Niska, Janina Sadowska, Państwo Anna i Wojciech Bojarscy, Krzysztof i Bogdan Mierzejewscy. W 2016 roku Statuetkę Gregoroviusa otrzymali Państwo Ewa i Andrzej Gratunik, a w tym roku Małgorzata Słomkowska - opiekun Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza w Janowie.

Szkolny Klub Młodego Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej w Janowie skupia młodych ludzi, którzy dobrowolnie niosą pomoc innym. Angażują się w akcje charytatywne, sami też takie organizują. Mają w sobie dużo empatii, wrażliwości, potrafią dostrzec tych, którzy potrzebują pomocy i odnajdują radość w tym co robią. Za ich postawę i gotowość do niesienia pomocy innym należą się im duże wyrazy uznania, podziękowania i gratulacje. Jesteśmy z Was dumni! Tak trzymać!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie