II miejsce w XIII edycji Programu „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 lutego 2019

Od 13 lat Polski Czerwony Krzyż prowadzi Ogólnopolski Program Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

Program ma na celu organizację akcji honorowego oddawania krwi przeznaczonej do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. 31 stycznia 2019 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie podsumowano ubiegłoroczne osiągnięcia strażaków z Warmii i Mazur w ramach tego programu.

Formalnie w 2018 roku w programie „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew” wzięły udział 4 komendy rejonowe Państwowej Straży Pożarnej i 17 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Warmii i Mazur. Tyle bowiem sprawozdań z udziału w programie dostarczono do Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie.

Komisja analizująca sprawozdania obliczyła, że najskuteczniej akcje honorowego krwiodawstwa spośród jednostek PSP organizowała Komenda Powiatowa PSP w Bartoszycach. Na drugim miejscu uplasowała się Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście Lubawskim. Miejsce na trzecim stopniu podium zajęła Komenda Powiatowa PSP w Braniewie.

Spośród straży ochotniczych najskuteczniejsi w pozyskiwaniu krwi byli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górowie Iławeckim. Drugie miejsce zajęła OSP Janowo. Tuż za nimi uplasowała się OSP Kieźliny.

W ubiegłym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie w XII edycji Programu „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew” zajęła również wysokie - II miejsce w województwie.

Najlepsi z mundurowych organizatorów akcji krwiodawstwa otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki.

Dodajmy jeszcze, że podczas organizowanych przez uczestniczących w programie strażaków akcji honorowego oddawania krwi do banków krwi trafiło prawie 561 litrów tej bezcennej substancji, z czego 210 litrów oddali sami strażacy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom organizowanych akcji oddawania krwi, którzy swoją postawą i ofiarnością przyczyniają się do ratowania życia potrzebującym.

Strażakom i osobom wspierającym życzymy przede wszystkim zdrowia, aby nigdy nie musieli skorzystać z tego najcenniejszego daru jaki dają od siebie innym. Jesteśmy ogromnie dumni z ich postawy i zaangażowania i życzymy sobie aby takich ludzi o walecznym sercu, pomocnych i ofiarnych nigdy nie zabrakło w naszej społeczności.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie