Ferie zimowe w gminie Janowo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 lutego 2019

Tegoroczne ferie odbywały się w dniach 21 styczeń - 1 luty 2019 roku

W pierwszym tygodniu przybył z wizytą pan dzielnicowy Marcin Łątkowski, który opowiedział o zagrożeniach wynikających z niefrasobliwości podczas zabaw zimowych np.: ślizganiu się na zamarzniętych zbiornikach wodnych, kuligu, zjeżdżaniu z górki na sankach w miejscach niedozwolonych. Odbyły się także przygotowania do Dnia Babci i Dziadka, podczas których powstały własnoręcznie zrobione i ozdobione mydełka - prezenciki, laurki, zaproszenia i mini koncert życzeń.

W dniu 28 stycznia Urząd Gminy Janowo w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Nidzicy, po raz kolejny zorganizował zawody w strzelaniu z wiatrówki. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w strzelaniu. Zawody, w których brało udział 27 osób. W śród chłopców I miejsce zajął Kacper Kopeć, II miejsce Szymon Gabryś, III miejsce Maurycy Łowicki. W śród dziewcząt I miejsce zajęła Nikola Paczyńska, II miejsce Maja Rudzińska, III miejsce Aleksanda Szczepuchowska. Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki podziękował organizatorom za włożony wkład pracy w przygotowanie zawodów oraz Staroście Nidzickiemu Marcinowi Palińskiemu za pomoc w ich przeprowadzeniu.

W dniu 29 stycznia 2019 roku dzieci wybrały się na wycieczkę do Olsztyna do Multikina na film pt.: Ralf Demolka w Internecie. Następnie pod okiem instruktora pana Konrada Księżniaka autora bloga o gotowaniu, dzieci biorące udział w zajęciach samodzielnie przygotowywały hamburgery i zapiekanki. Dodatkowymi atrakcjami były: jazda na sankach, lepienie bałwanów, bitwy na śnieżki, anioły na śniegu, mecz piłki nożnej oraz siatkówki, malowanie zimowych pejzaży, gry planszowe oraz konkurs Mam talent. Na zakończenie ferii odbyła się zabawa karnawałowa, podczas której do tańca przygrywał Sebastian Pisarski z zespołu Replay. Przeprowadzono również zabawy i konkursy związane z karnawałem m. in. shopping queen na wesoło, najszybszy zjadacz czerwonych pomarańczy, znikające krzesła, zgrany duet oraz przebranie karnawałowe. Całkowity koszt ferii zimowych wyniósł 3.100,21 zł, z czego 1.496,25 zł pochodziło z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie