50 lat temu obrączki - dziś medale

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 stycznia 2020

Niecodzienna i doniosła uroczystość miała miejsce w dniu 20 grudnia 2019 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Janowie. Szacowni Jubilaci Państwo Krystyna i Ryszard Smolarczykowie a wraz z nimi ich synowie Zbigniew i Marek, Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki oraz z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Janowie Dorota Paczyńska świętowali Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, czyli tzw. Złote Gody.

– To dla mnie wielki zaszczyt mogąc poprowadzić dzisiejszą ceremonię odnowienia przez Państwa przyrzeczenia małżeńskiego złożonego w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego przed 50 laty. 28 czerwca tego roku minęło 50 lat od chwili gdy stanęliście na ślubnym kobiercu i przysięgaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że uczynicie wszystko aby wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Zapewne towarzyszyła wam wówczas niepewność i obawa przed wejściem w nowy, nieznany etap waszego życia. Jednak pełni odwagi i młodzieńczego zapału śmiało wkroczyliście w nowe życie. W ciągu tych długich lat przeżyliście wiele dni radosnych i pięknych ale były też chwile trudne. Wszystkie te przeżycia wiązały was coraz bardziej, a każdy kolejny dzień uczył, że szacunek dla drugiego człowieka to największa wartość, na której można zbudować zdrowe relacje i trwały i szczęśliwy związek – mówił nie kryjąc wzruszenia Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki.

– Na żaden medal nie pracuje się tak długo, jak na ten, którym za chwilę zostaniecie odznaczeni, bo 50 lat to ponad 18 tyś. nocy i dni. Jeśli zatem, ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań to dokonał wielkiego dzieła. Zgodność Waszego pożycia i trud pracy jaki włożyliście dla dobra założonej rodziny stały się sprawą wagi państwowej i docenione zostały przez Rzeczpospolitą Polską dowodem czego jest przyznanie Państwu przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medali „za długoletnie pożycie małżeńskie” – kontynuował wójt.

Po uroczystym odnowieniu przysięgi małżeńskiej i uhonorowaniu Państwa Smolarczyków medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wójt gminy odczytał list gratulacyjny skierowany do Dostojnych Jubilatów przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. Złożył również, w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników urzędu gminy, serdeczne gratulacje i zarazem podziękowania za półwiecze zgodnego i wytrwałego pożycia małżeńskiego stanowiącego wyzwanie i godny przykład do naśladowania. Życzył, by przez długie lata byli szczęśliwi, zdrowi, zażywając nadal radości życia w kręgu swych dzieci i wnuków. Były również kwiaty, upominki, pamiątkowe zdjęcia, słodki poczęstunek oraz tradycyjna lampka szampana, przy której małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat, zdradzając receptę na długie i szczęśliwe pożycie.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje za chlubne przeżycie pięknej i długiej drogi oraz za ogromny wkład pracy w to, aby Państwa małżeństwo z każdym dniem rozkwitało nową, coraz dojrzalszą miłością. Życzymy Państwu dalszych pogodnych lat życia oraz zdrowia i sił do realizacji wspólnych planów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie