Podziekowania dla rolników

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 września 2020

Początek września w kalendarzu imprez w naszej gminie zarezerwowany był od wielu lat jako czas obchodów Gminnego Święta Plonów czyli tradycyjnych Dożynek.

Niestety w tym roku sytuacja epidemiczna związana z zagrożeniem koronawirusem SARS CoV-2 i ograniczeniami z tym związanymi uniemożliwiła organizację Święta Plonów w tradycyjnej formie. Wydarzenie to jest najpiękniejszym staropolskim obrzędem rolniczym i choć w tym roku nie dane nam będzie uczestniczyć w uroczystych obchodach z wieńcami i bochnem chleba dożynkowego, to tym bardziej pragniemy wyrazić radość i dziękczynienie Panu Bogu za pomyślne plony a rolnikom ogromny szacunek za ich pracę i poświęcenie.

Dziękujemy Wam drodzy rolnicy za całoroczny trud i za ciężką codzienną pracę. Za przywiązanie do ziemi, za poświęcenie i nieustanną troskę o jak najlepsze plony, z których my wszyscy korzystamy. Dziękujemy za trud pracy w czasie upałów, w deszczu, w kurzu, za pracę od bladego świtu do późnego wieczora.

Życzymy abyście co roku mogli się cieszyć ze sprzyjającej pogody, z wysokich plonów oraz z dobrego zdrowia. Niech Wasz trud będzie zawsze doceniany i należycie wynagradzany a opieka i błogosławieństwo Boże nigdy Was nie opuszcza.

Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Dożynkową, która odprawiona zostanie w niedzielę 13 września 2020 roku o godz. 11:15 w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie.

Alina Jabłonowska

Przewodnicząca Rady Gminy Janowo

Grzegorz Napiwodzki

Wójt Gminy Janowo

Galeria

  • Powiększ zdjęcie