Chcesz zostać dostawcą owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych do szkół?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 października 2021

Program dla szkół to program realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, skierowany do dzieci klas l-V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I-II ogólnokształcących szkół baletowych.

O zatwierdzenie dostawcy do udziału w programie w zakresie organizacji dostaw owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych mogą ubiegać się:

  1. Dostawca lub dystrybutor produktów.
  2. Organizacja występująca w imieniu przynajmniej jednej szkoły podstawowej lub organów odpowiedzialnych za edukację i powołanych specjalnie w tym celu.
  3. Wszelkie inne jednostki publiczne lub prywatne zaangażowane w zapewnianie dostaw produktów i zarządzanie nimi.

Podmioty ubiegające się o zatwierdzenie, zobowiązane są prowadzić działalność w zakresie: produkcji lub przetwórstwa owoców i warzyw lub mleka i obrotu owocami i warzywami lub mlekiem co najmniej od 6 miesięcy oraz dysponować niezbędnym wyposażeniem zapewniającym prawidłowe przeprowadzenie działań związanych z zakupem, przygotowaniem dostaw oraz dostawą owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych.

W celu uzyskania zatwierdzenia podmiot powinien złożyć Wniosek o zatwierdzenie dostawcy do udziału w „Programie dla szkół" do właściwego miejscowo Dyrektora OT KOWR.

W ramach Programu dzieciom udostępniane są następujące produkty: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, soki owocowe, przeciery owocowe lub zagęszczone przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki, papryka słodka oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Dostawcy zobowiązani są dostarczyć ww. produkty do szkół czyste w stanie gotowym do spożycia, niektóre z nich pokrojone i zapakowane w opakowaniach jednostkowych.

Więcej informacji na stronie internetowej www.kowr.gov.pl lub www.programdlaszkol.org oraz w OT KOWR w Olsztynie, ul. Głowackiego 6 i pod nr tel. 89 524 89 33, 524 89 34.