Gmina Janowo

Aktualności

Artykuły

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 604 na odcinku Robaczewo – Drogowy Odcinek Lotniskowy – Wielbark

Informujemy, iż z dniem 03.11.2021r. zostanie wprowadzony III etap organizacji ruchu, zgodnie z zatwierdzonym przez Urząd Marszałkowski projektem tymczasowej organizacji ruchu

26 października 2021


Chcesz zostać dostawcą owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych do szkół?

Program dla szkół to program realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, skierowany do dzieci klas l-V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I-II ogólnokształcących szkół baletowych.

25 października 2021


Czytaj więcej o: Chcesz zostać dostawcą owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych do szkół?

Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Od 4 października ruszył nabór wniosków w programie walki z wykluczeniem cyfrowym dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Projekt, którego budżet wynosi 80 mln zł, będzie sfinansowany ze środków unijnych.

14 października 2021

Wójt Gminy Janowo


Czytaj więcej o: Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

UWAGA!

Informujemy, że Gmina Janowo NIE ODDELEGOWAŁA żadnego przedstawiciela do zbierania informacji na temat sposobu ogrzewania budynków, możliwości uzyskania dofinansowań związanych z wymianą źródła ogrzewania itp. W chwili obecnej nie prowadzimy wizyt domowych w celu zbierania informacji na powyższe tematy.

W celu uzyskania informacji na temat dofinansowań do wymiany pieców, zgłoszenia źródła ogrzewania budynków itp. należy bezpośrednio kontaktować się z Urzędem Gminy. Prosimy o zachowanie ostrożności.

13 października 2021


Przerwa w dostawach wody

Informujemy, że w związku z pracami przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 604, w dniu 15.10.2021 r. (piątek), w godzinach 8 - 16 nastąpi przerwa w dostawie wody do miejscowości zasilanych z ujęcia Muszaki. (Wody nie będzie w miejscowościach: Więckowo, Muszaki, Jagarzewo, Grabowo).

Przepraszamy za utrudnienia!

12 października 2021


Informacja dot. opracowania projektu budżetu Gminy Janowo

Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2021 r., poz. 1372) oraz Uchwały Nr XL/210/2010 Rady Gminy Janowo z dnia 23 czerwca 2010 r. w sprawie określenia trybu prac nad projektem uchwały budżetowej, zawiadamiam mieszkańców gminy, rady sołeckie, radnych, sołtysów, kierowników jednostek organizacyjnych, dyrektorów instytucji kultury, organizacje i stowarzyszenia działające na terenie Gminy Janowo, że przystąpiono do opracowania projektu budżetu Gminy Janowo na 2022 rok.

5 października 2021


Czytaj więcej o: Informacja dot. opracowania projektu budżetu Gminy Janowo

Opinia na temat strategii terytorialnej Partnerstwa Południowe Mazury

Aktualnie trwają prace nad opracowaniem strategii rozwoju (strategii terytorialnej) Partnerstwa Południowe Mazury, w skład którego wchodzą Gminy położone na obszarze powiatów: działdowskiego, nidzickiego, szczycieńskiego i piskiego oraz wymienione wyżej Powiaty.

16 września 2021


Czytaj więcej o: Opinia na temat strategii terytorialnej Partnerstwa Południowe Mazury

Nowe stawki opłat za wodę i ścieki

Informujemy, że od 17 września 2021 r. do dnia 16 września 2022 r. na terenie gminy Janowo obowiązują następujące ceny dotyczące zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, oraz  stawki opłaty abonamentowej.

10 września 2021


Czytaj więcej o: Nowe stawki opłat za wodę i ścieki

Przerwa w dostawach wody !

 
 
Informujemy, że w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 604, w dniu 13 września 2021 r (poniedziałek) w godzinach 8.00 do 15.15 nastąpi przerwa w dostawach wody pobieranej z ujęcia Muszaki (wody nie będzie w miejscowościach: Muszaki, Jagarzewo, Więckowo, Grabowo).
 
Za utrudnienia przepraszamy !
 

7 września 2021


eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR

31 sierpnia 2021 r. ARiMR uruchomiła nową aplikację eWoP, która umożliwia rolnikom składanie przez internet wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW 2014-2020. To kolejne, obok aplikacji eWniosekPlus, cyfrowe narzędzie, które nie wymaga przygotowania i wysyłania dokumentów w formie papierowej.

2 września 2021


Czytaj więcej o: eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR