Gmina Janowo

Strona główna


Artykuły

XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Przejdź do - XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja.

18 maja 2022


Czytaj więcej o: XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

16 maja 2022


Czytaj więcej o: Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

Laboratoria Przyszłości

Przejdź do - Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. W jej ramach szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji takich jak: współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów, czy obycie z nowymi technologiami.

16 maja 2022


Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości

Złóż wniosek i pozbądź się azbestu!

Mieszkańcy zainteresowani uzyskaniem wsparcia finansowego w zakresie unieszkodliwiania azbestu i wyrobów zawierających azbest powinni złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami w siedzibie Urzędu Gminy Janowo, ul. Przasnyska 14, pok. nr 5, w terminie do 17 maja 2022 r.

12 maja 2022


Czytaj więcej o: Złóż wniosek i pozbądź się azbestu!

Komunikat EZG Działdowszczyzna

KOMUNIKAT

DLA WŁAŚCIELI NIERUCHOMOŚCI,  

NA KTÓRYCH NIE ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY

EKOLOGICZNY ZWIĄZEK GMIN „DZIAŁDOWSZCZYZNA” w Działdowie informuje,
że zgodnie z   art. 6c  ust. 3a,  3c pkt 2)   ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 888 ze zm.) przystępuje
do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy.

5 maja 2022


Czytaj więcej o: Komunikat EZG Działdowszczyzna

Dopłaty do nawozów

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od poniedziałku 25 kwietnia 2022 roku,  będzie można składać wnioski o przyznanie dopłat do zakupu nawozów. Pomoc przeznaczona jest na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, które producent rolny nabył w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.

 

26 kwietnia 2022


Czytaj więcej o: Dopłaty do nawozów

Wspólnie posadziliśmy ponad 2500 sadzonek

Przejdź do - Wspólnie posadziliśmy ponad 2500 sadzonek

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

25 kwietnia 2022


Czytaj więcej o: Wspólnie posadziliśmy ponad 2500 sadzonek

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 604 na odcinku Robaczewo – Drogowy Odcinek Lotniskowy – Wielbark

Na prośbę Wykonawcy przypominamy, iż z dniem 03.11.2021r. został wprowadzony III etap organizacji ruchu, zgodnie z zatwierdzonym przez Urząd Marszałkowski projektem tymczasowej organizacji ruchu wskazujący oficjalny objazd podczas trwających prac związanych z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 604.

 

9 lutego 2022


Czytaj więcej o: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 604 na odcinku Robaczewo – Drogowy Odcinek Lotniskowy – Wielbark

Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników w roku 2021

Przejdź do - Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników w roku 2021

Zakup i montaż trybuny dla publiczności na boisku sportowym w miejscowości Komorowo

Przejdź do - Zakup i montaż trybuny dla publiczności na boisku sportowym  w miejscowości Komorowo

W miesiącu listopadzie br. zakończono zadanie inwestycyjne polegające na zakupie i montażu trybuny dla publiczności na boisku sportowym w miejscowości Komorowo, Przedmiotowa trybuna ma długość 28 m i szerokość 1,4 m. Koszt realizacji niniejszego zadania to 45 644,09 zł, z czego 11 500,00 zł  to dofinansowanie Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w ramach konkursu „MAŁE GRANTY NA INFRASTRUKTURĘ SPORTOWĄ W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM W 2021 r.”.

 

30 listopada 2021


Czytaj więcej o: Zakup i montaż trybuny dla publiczności na boisku sportowym w miejscowości Komorowo