Gmina Janowo

Strona główna


KOMUNIKAT

Zgodnie z otrzymanym komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nidzicy nr 56/2018 z dnia 8.10.2018 r. Wójt Gminy Janowo informuje, że woda pobierana z wodociągu zasilanego z Hydroforni w miejscowości Janowo zasilającego miejscowości leżące na terenie gm. Janowo tj. Janowo, Komorowo, Zachy, Wichrowiec, Ryki-Borkowo, Róg

NADAJE SIĘ DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nidzicy Komunikatem nr 56/2018 stwierdził o przydatności wody do spożycia w wodociągu sieciowym w Janowie na podstawie sprawozdań laboratoryjnych z badań wody pobranych w dniu 5.10.2018 r.

Artykuły

Podziękowali za tegoroczne plony

Przejdź do - Podziękowali za tegoroczne plony

W gminie Janowo już po raz kolejny obchodzono Dni Janowa. Impreza ta skupia ze sobą dwa ważne dla mieszkańców gminy wydarzenia: Wyścig Wynalazców i Gminne Święto Plonów.

25 września 2018

UG Janowo / Dorota Paczyńska


Czytaj więcej o: Podziękowali za tegoroczne plony

Okres zasiłkowy 2018/2019

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie informuje, że od dnia 1 lipca będzie można składać drogą elektroniczną wnioski o następujące świadczenia:

22 czerwca 2018

GOPS Janowo / Anita Paczyńska-Szczepkowska


Czytaj więcej o: Okres zasiłkowy 2018/2019

Sanepid ostrzega przed dopalaczami

W ostatnich tygodniach na terenie całej Polski dochodzi do licznych silnych zatruć nieznanymi substancjami. W rozmowach z ofiarami tych środków policjanci dowiadują się, że palili lub zażyli tzw. „dopalacze” kupowane przez Internet.

22 czerwca 2018

PSSE Nidzica / Beata Rapacka


Czytaj więcej o: Sanepid ostrzega przed dopalaczami

Program Dobry Start

Od 1 lipca 2018 roku rusza nowy program rządowy Dobry start, w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Na dziecko odbywające roczne przygotowanie przedszkolne świadczenie Dobry start nie przysługuje.

22 czerwca 2018

GOPS Janowo / Anita Paczyńska-Szczepkowska


Czytaj więcej o: Program Dobry Start

Jeżdzę dla dzieci z Janowa

Ruszyła akcja „Rower Pomaga”. By wziąć w niej udział wystarczy jeździć rowerem i wyniki wpisywać na stronie: http://rowerpomaga.pl/

20 kwietnia 2018

UG Janowo / Joanna Idźkowska


Czytaj więcej o: Jeżdzę dla dzieci z Janowa

Informacja nt. pojemników na odpady komunalne

Zgodnie z regulaminami utrzymania czystości i porządku na terenie gmin, pojemniki na odpady komunalne, winny być wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, posiadać standardowe wymiary oraz spełniać wymagania Polskich Norm lub posiadać deklarację zgodności, wystawioną przez producenta.

3 października 2017

Ekologiczny Związek Gmin "Działdowszczyzna"


Czytaj więcej o: Informacja nt. pojemników na odpady komunalne

Zbierajmy zużyte baterie

Zużyte baterie i akumulatory stanowią zagrożenie głównie ze względu na ołów, kadm i nikiel. Gdy zostaną wprowadzone do środowiska powodują zakłócenia procesów samooczyszczania w wodach i glebie oraz powodują, że oczyszczalnie ścieków pracują z dużo mniejszą wydajnością. Zbierajmy zużyte baterie!

24 lutego 2013

Dawid Adamowicz


Czytaj więcej o: Zbierajmy zużyte baterie