50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 kwietnia 2024

Wieloletnią tradycją są już w naszej gminie uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli tak zwane Złote Gody. Uroczyste, aczkolwiek organizowane w kameralnym gronie par małżeńskich, ich bliskich oraz urzędników państwowych Złote Gody, są najlepszą okazją do wyrażenia uznania za wieloletni staż małżeński, za założenie rodziny, wychowywanie dzieci i wnuków, za przekazywanie wartości jakimi są miłość, wytrwałość w związku i oddanie drugiemu człowiekowi.

Uroczystość miała miejsce w dniu 16 kwietnia 2024 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Janowie. Szacowni Jubilaci, którzy w 2023 roku obchodzili swój jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego to Państwo Jadwiga i Wiesław Janiak oraz Państwo Mieczysława i Zbigniew Gratunik. Ceremonię odnowienia przyrzeczeń małżeńskich poprowadził Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki przy obecności Sekretarza Gminy Janowo Doroty Paczyńskiej oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Janowie Joanny Janiak.

Właśnie taką wytrwałość w związku uhonorował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda na wniosek Wójta Gminy Janowo, nadając Szanownym Jubilatom odznaczenia za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król w skierowanych do Jubilatów listach gratulacyjnych wyraził swoje głębokie uznanie za wytrwanie w złożonej przed laty przysiędze i dawanie dobrego przykładu kolejnym pokoleniom. Również Wójt Gminy Janowo, w imieniu własnym oraz całej społeczności gminnej, złożył serdeczne gratulacje i zarazem podziękowania za półwiecze zgodnego i wytrwałego pożycia małżeńskiego stanowiącego wyzwanie i godny przykład do naśladowania.

Świętowanie przebiegało w bardzo serdecznej, wzruszającej atmosferze, a goście promienieli pogodnym nastrojem. Były gratulacje, pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty, upominki i życzenia. Po części oficjalnej, przy tradycyjnej lampce szampana, w sympatycznej atmosferze małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat.

- Szanowni Złoci Jubilaci, bądźcie przez długie lata szczęśliwi, zdrowi, zażywając nadal radości życia w kręgu swych dzieci i wnuków. Uczcie ich żyć i pracować tak jak sami czyniliście to do tej pory.

Wójt Gminy Janowo
Grzegorz Napiwodzki

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie