Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Program Dobry Start

Od 1 lipca 2018 roku rusza nowy program rządowy Dobry start, w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Na dziecko odbywające roczne przygotowanie przedszkolne świadczenie Dobry start nie przysługuje.

22 czerwca 2018

GOPS Janowo / Anita Paczyńska-Szczepkowska


Czytaj więcej o: Program Dobry Start

Sanepid ostrzega przed dopalaczami

W ostatnich tygodniach na terenie całej Polski dochodzi do licznych silnych zatruć nieznanymi substancjami. W rozmowach z ofiarami tych środków policjanci dowiadują się, że palili lub zażyli tzw. „dopalacze” kupowane przez Internet.

22 czerwca 2018

PSSE Nidzica / Beata Rapacka


Czytaj więcej o: Sanepid ostrzega przed dopalaczami

Koncert zespołu „Pro Musica Antiqua”

Przejdź do - Koncert zespołu „Pro Musica Antiqua”

W niedzielę, 17 czerwca 2018 roku, w kościele parafialnym w Janowie odbył się niecodzienny koncert kameralny zespołu „Pro Musica Antiqua” z Olsztyna.

22 czerwca 2018

UG Janowo / Dorota Paczyńska


Czytaj więcej o: Koncert zespołu „Pro Musica Antiqua”

Okres zasiłkowy 2018/2019

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie informuje, że od dnia 1 lipca będzie można składać drogą elektroniczną wnioski o następujące świadczenia:

22 czerwca 2018

GOPS Janowo / Anita Paczyńska-Szczepkowska


Czytaj więcej o: Okres zasiłkowy 2018/2019

Program XII Wystawy Hodowlanych Koni Zimnokrwistych

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na XII wystawę hodowlanych koni zimnokrwistych, która odbędzie się 1 lipca 2018 r. przy ul. Zembrzuskiej w Janowie.

13 czerwca 2018

UG Janowo / Dawid Adamowicz


Czytaj więcej o: Program XII Wystawy Hodowlanych Koni Zimnokrwistych

Przebudują kolejne kilometry dróg lokalnych

Wojewoda Artur Chojecki podpisał pierwsze tegoroczne umowy na przebudowę dróg lokalnych z przedstawicielami dwóch powiatów i dziewięciu gmin. Oprócz Powiatu Olsztyńskiego umowy na dofinansowanie remontów dróg podpisał także Powiat Szczycieński oraz gminy Gietrzwałd, Bisztynek, Sępopol, Stawiguda, Kętrzyn, Dźwierzuty, Świętajno, Janowo i Grodziczno.

11 czerwca 2018

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie


Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Przejdź do - Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 14 maja w Zespole Szkół Zawodowych w Nidzicy odbyła się XX Powiatowa Spartakiada Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej oraz XXVI Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

25 maja 2018

Urząd Miejski w Nidzicy


Czytaj więcej o: Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Jeżdzę dla dzieci z Janowa

Ruszyła akcja „Rower Pomaga”. By wziąć w niej udział wystarczy jeździć rowerem i wyniki wpisywać na stronie: http://rowerpomaga.pl/

20 kwietnia 2018

UG Janowo / Joanna Idźkowska


Czytaj więcej o: Jeżdzę dla dzieci z Janowa

Majówka w Garnacarskiej Wiosce

Zapraszamy na majówkę w Garncarskiej Wiosce. Codziennie od 1 do 6 maja przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, dla rodzin.

18 kwietnia 2018

LGD / Renata Milewska


Czytaj więcej o: Majówka w Garnacarskiej Wiosce

Dzień Sołtysa

Przejdź do - Dzień Sołtysa

Dnia 9 marca 2018 roku (piątek) w Centrum Kongresowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbyła się uroczystość z okazji obchodów Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach. Na zaproszenie Marszałka Warmii i Mazur Gustawa Marka Brzezina odpowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych z całego województwa wśród nich i nasi sołtysi Pani Halina Gabryś, Pani Elżbieta Ciesielska, Pan Stanisław Bochyński i Pan Ireneusz Krzemiński.

25 marca 2018

Dorota Piasecka


Czytaj więcej o: Dzień Sołtysa