Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Przejdź do - XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja.

18 maja 2022


Czytaj więcej o: XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Laboratoria Przyszłości

Przejdź do - Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. W jej ramach szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji takich jak: współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów, czy obycie z nowymi technologiami.

16 maja 2022


Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

16 maja 2022


Czytaj więcej o: Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

Złóż wniosek i pozbądź się azbestu!

Mieszkańcy zainteresowani uzyskaniem wsparcia finansowego w zakresie unieszkodliwiania azbestu i wyrobów zawierających azbest powinni złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami w siedzibie Urzędu Gminy Janowo, ul. Przasnyska 14, pok. nr 5, w terminie do 17 maja 2022 r.

12 maja 2022


Czytaj więcej o: Złóż wniosek i pozbądź się azbestu!

Komunikat EZG Działdowszczyzna

KOMUNIKAT

DLA WŁAŚCIELI NIERUCHOMOŚCI,  

NA KTÓRYCH NIE ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY

EKOLOGICZNY ZWIĄZEK GMIN „DZIAŁDOWSZCZYZNA” w Działdowie informuje,
że zgodnie z   art. 6c  ust. 3a,  3c pkt 2)   ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 888 ze zm.) przystępuje
do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy.

5 maja 2022


Czytaj więcej o: Komunikat EZG Działdowszczyzna

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia

28 kwietnia 2022


Przerwy w dostawie wody !

INFORMACJA!!
 
W związku z koniecznością przeprowadzenia prac modernizacyjnych na hydroforni w miejscowości Muszaki informujemy, że od 27 kwietnia 2022 r do 28 kwietnia 2022 r. mogą następować przerwy w dostawie wody/spadki ciśnienia wody w miescjowościach: Muszaki, Więckowo, Jagarzewo oraz Grabowo.
 
Za utrudnienia przepraszamy!

26 kwietnia 2022


Dopłaty do nawozów

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od poniedziałku 25 kwietnia 2022 roku,  będzie można składać wnioski o przyznanie dopłat do zakupu nawozów. Pomoc przeznaczona jest na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, które producent rolny nabył w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.

 

26 kwietnia 2022


Czytaj więcej o: Dopłaty do nawozów

Wspólnie posadziliśmy ponad 2500 sadzonek

Przejdź do - Wspólnie posadziliśmy ponad 2500 sadzonek

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

25 kwietnia 2022


Czytaj więcej o: Wspólnie posadziliśmy ponad 2500 sadzonek

Dyżuru Mobilnego Punktu Informacyjnego

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 25.04.2022 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Janowie odbędzie się dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na temat wsparcia unijnego zapraszamy w godzinach 9:00–11:30.

29 marca 2022


Czytaj więcej o: Dyżuru Mobilnego Punktu Informacyjnego