Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przerwa w dostawach wody !

Informujemy, że w związku z pracami przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 604, w dniu 24.09.2021 r. (piątek), w godzinach 8 - 15 nastąpi przerwa w dostawie wody do miejscowości zasilanych z ujęcia Muszaki. (Wody nie będzie w miejscowościach: Więckowo, Muszaki, Jagarzewo, Grabowo).
Przepraszamy za utrudnienia!

21 września 2021


Opinia na temat strategii terytorialnej Partnerstwa Południowe Mazury

Aktualnie trwają prace nad opracowaniem strategii rozwoju (strategii terytorialnej) Partnerstwa Południowe Mazury, w skład którego wchodzą Gminy położone na obszarze powiatów: działdowskiego, nidzickiego, szczycieńskiego i piskiego oraz wymienione wyżej Powiaty.

16 września 2021


Czytaj więcej o: Opinia na temat strategii terytorialnej Partnerstwa Południowe Mazury

Nowe stawki opłat za wodę i ścieki

Informujemy, że od 17 września 2021 r. do dnia 16 września 2022 r. na terenie gminy Janowo obowiązują następujące ceny dotyczące zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, oraz  stawki opłaty abonamentowej.

10 września 2021


Czytaj więcej o: Nowe stawki opłat za wodę i ścieki

Przerwa w dostawach wody !

 
 
Informujemy, że w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 604, w dniu 13 września 2021 r (poniedziałek) w godzinach 8.00 do 15.15 nastąpi przerwa w dostawach wody pobieranej z ujęcia Muszaki (wody nie będzie w miejscowościach: Muszaki, Jagarzewo, Więckowo, Grabowo).
 
Za utrudnienia przepraszamy !
 

7 września 2021


eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR

31 sierpnia 2021 r. ARiMR uruchomiła nową aplikację eWoP, która umożliwia rolnikom składanie przez internet wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW 2014-2020. To kolejne, obok aplikacji eWniosekPlus, cyfrowe narzędzie, które nie wymaga przygotowania i wysyłania dokumentów w formie papierowej.

2 września 2021


Czytaj więcej o: eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR

II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Janowo

Przejdź do - II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Janowo

W dniu 14 sierpnia (sobota) 2021 r. na stadionie w Komorowie odbył się drugi turniej szóstek piłkarskich o puchar Wójta Gminy Janowo. Turniej otworzył osobiście Grzegorz Napiwodzki - Wójt Gminy Janowo, życząc wygranej, zagrzewając i zachęcając wszystkich uczestników do sportowej rywalizacji.

16 sierpnia 2021


Czytaj więcej o: II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Janowo

Obwieszczenie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

4 sierpnia 2021


Dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 05.08.2021 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Janowie odbędzie się dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na temat wsparcia unijnego zapraszamy w godzinach 9:00–11:30.

9 lipca 2021


Czytaj więcej o: Dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ- PROGRAM 2021

Wójt Gminy Janowo informuje o naborze wniosków dotyczących udziału w programie:

„Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej z terenu gminy Janowo”

 

Gmina Janowo będzie wnioskowała o uzyskanie dofinansowania ww. przedsięwzięcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Program obejmuje:

odbiór odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag używanych w gospodarstwach rolnych.

Rolnicy zainteresowani usunięciem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej będą zobowiązani we własnym zakresie dostarczyć ww. odpady do Janowa, ul. Przasnyska 51, plac przy budynku GOK-u w terminie, o którym będziemy informować telefonicznie oraz pisemnie.

Warunkiem udziału w programie jest złożenie wniosku w Urzędzie Gminy Janowo do dnia 30 lipca 2021 r.

Wzór wniosku można pobrać w tut. Urzędzie lub ze strony internetowej Gminy Janowo.

Złożenie niniejszego wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem 100% dofinansowania. Wnioski będą realizowane w kolejności zgłoszenia do wyczerpania limitu środków w uzyskanej dotacji.

Informujemy, że złożenie wniosku nie stanowi zobowiązania mogącego być podstawą roszczeń. Dofinansowanie nastąpi w przypadku gdy Gmina otrzyma dotację na zadanie z zakresu usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarki Terenowej, ul. Przasnyska 14, Janowo, w godzinach pracy Urzędu, tel. 89 626 40 16.

 

30 czerwca 2021

Wójt Gminy Janowo


Święty Jan w Janowie

Przejdź do - Święty Jan w Janowie

Ogień zapalimy, wianki z wodą puścimy, kwiat odnajdziemy… Noc świętojańska w tradycji katolickiej przypada na wigilię dnia św. Jana Chrzciciela, tj. na przełom 23-24 czerwca..

28 czerwca 2021


Czytaj więcej o: Święty Jan w Janowie