Zarządzanie kryzysowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Burze - zasady zachowania w przypadku wystąpienia

Burze - są to intensywne opady deszczu lub deszczu i gradu, którym towarzyszą silne wyładowania elektryczne w atmosferze (pioruny). Piorunowi często towarzyszy grom dźwiękowy (grzmot) oraz zjawisko świetlne (błyskawica).

29 października 2015


Czytaj więcej o: Burze - zasady zachowania w przypadku wystąpienia

Zagrożenia towarzyszące upałom

Upał - intensywne oddziaływanie promieni słonecznych na nas i otoczenie. Zjawisku temu towarzyszy wysoka temperatura powietrza, często przekraczająca 30 stopni Celsjusza. Zbyt długie spędzanie czasu w słońcu lub przegrzanym miejscu może spowodować schorzenia termiczne

29 października 2015


Czytaj więcej o: Zagrożenia towarzyszące upałom

Bezpieczeństwo kąpieli w akwenach wodnych

Do jednych z największych letnich atrakcji należy spędzanie wolnego czasu nad wodą. Jednak co roku mimo prowadzonych działań profilaktycznych przez podmioty zajmujące się tematyką bezpieczeństwa dochodzi do utonięć. Nasz kraj należy do światowej czołówki, jeśli chodzi o roczną ilość utonięć.

29 października 2015


Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo kąpieli w akwenach wodnych

Wypalanie traw surowo zabronione!

Wypalanie traw to jeden z przykładów brutalnego niszczenia zieleni oraz organizmów w niej żyjących. Działanie to nie tylko nie poprawia jakości gleby ale przeciwnie - obniża ono wartość plonów, niszczy warstwę próchnicy i powoduje erozję gleb.

29 października 2015


Czytaj więcej o: Wypalanie traw surowo zabronione!

Wichura - zasady zachowania w przypadku wystąpienia

Wichura może wystąpić o każdej porze roku - w okresie letnim, na przełomie roku, jednak najgroźniejsza formę przyjmują one w okresie wiosennym i jesiennym. Charakteryzuje się występowaniem silnych wiatrów spowodowanych najczęściej szybko przemieszczającymi się aktywnymi niżami. Może jej towarzyszyć nawalny deszcz i wyładowania atmosferyczne.

28 października 2015


Czytaj więcej o: Wichura - zasady zachowania w przypadku wystąpienia

Pożar - zasady zachowania w przypadku wystąpienia

Pożar jest niekontrolowanym procesem spalania występującym w miejscach do tego nie przeznaczonych, który w zależności od rozwoju może spowodować powszechne zagrożenie dla życia.

28 października 2015


Czytaj więcej o: Pożar - zasady zachowania w przypadku wystąpienia